Wizyta w bibliotece

Dnia 17 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą. Zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek i pracą bibliotekarza.Pani Magda przeczytała nam książeczkę dla dzieci pt "Kicia Kocia w bibliotece". Dzieciom bardzo podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Każde z nich założyło sobie kartę czytelniczą i dostało od Pani książeczkę "Kim będą". Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość. Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem. Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudzą wśród dzieci zaintereswania książką i przyczynią się czytania swoim pociechom. wdomu.