"MAŁY OBYWATEL ŚWIATA" - ZIMOWY KRAJOBRAZ Z RECYKLINGU.

Omówienie z dziećmi recyklingu jest dobrym tematem do powstania pięknych i kreatywnych prac plastycznych. My wykonaliśmy prace ze starych gazet. Przed rozpoczęciem zajęć wyjaśniłam  co to znaczy recykling oraz przeczytałam baję pt.  "Prambanan - O najwiekszym cudzie w górze śmieci" z książki "MAŁY OBYWATEL ŚWIATA"  Naszą prace podzieliłam na dwa etapy 1. Dzieci pomalowały jedną stronę gazety białą farbą, grugą czarną a trzecią pozostawiły niepomalowaną. Nastepnie poczekaliśmy, aż farba wyschnie. Kiedy gazety są już suche dzieci rwą je na cienkie paski - drzewa. Etap 2. Dzieci najpierw przyklejają części niepomalowanej gazety, tworząc tło. Na niepomalowaną gazetę przyklejają białe i czarne pnie i gałęzie. W ten sposób powstał piękny zimowy krajobraz.