Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem czy wielkimi oczkami. 25 listopada przypada przesympatyczne święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia. Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana "podusia" do snu.

O tym święcie, nie zapomniały także przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 6 "Mały Europejczyk".

W tym radosnym dniu nasze maluszki poznały historię pluszowego misia, śpiewały i tańczyły do misiowych piosenek. Opowiadały o swoich ukochanych pluszakach, które musiały w tym roku pozostać w domu Zmieszany. Była też okazja, aby poznać i utrwalić kolory, pojęcia matematyczne - pierwszy, ostatni, w środku. Rozpoznawaliśmy i naśladowaliśmy różne emocje, jak radość, smutek, złość, strach.

W wieku trzech lat czasem trudno jest współpracować z kolegami Mrugnięcie ale nam się udało i powstały dwa piękne obrazy malowane farbami.

Miłym zaskoczeniem była też wizyta prawdziwych Misiów z Panią Misiową Justynką, które zostawiły naszym maluszkom pyszny i słodziutki miodek.

To był miły dzień...