"Wiosna przybyła w kolorowych skarpetkach"

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie.  Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków wzbudziły już

same przygotowania. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej.

Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody.

Dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosenne ale także założyły kolorowe skarpetki "nie do pary".

Pwewnie zapytają sie Państwo po co ..." Smerfy już wiedza zę 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny!

To właśnie dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.

Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” wspierające osoby z Zespołem Downa zachęca  do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia

kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Tego dni dzieci z grupy Smerfów i Misiów miały również niezwykłą podróż podczas seansu w mobilnym planetarium Mrówka Mi

zabrała dzieci w niezwykłą podróż do wnętrza drzewa.

Dzięki kopule sferycznej zastosowane do wyświetlania seansu, przedszkolaki miały możliwość “przeniesienia się” w czasie i przestrzeni.

Projekcja pod kopułą sferyczną umożliwia rozwijanie kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej.

Filmy dla najmłodszych zaprezentowane były w miłej i łatwej do przyswojenia formie animowanej.

Dzieci obejrzały filmy animowane: “Mrówka Mi poznaje drzewo” to film , którego bohaterowie udają się w podróż po wnętrzu drzewa.

Pokazy dostarczyły niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, pozwoliły rozbudzić zainteresowania i zaspokoić ciekawość przedszkolaków.

Autor: Asia Jamrozik