„Hello how are you?” - British Day

4 lutego odbył się Dzień Brytyjski. Dzieci w tym dniu wzbogacały swoją wiedzę o Wielkiej Brytanii – jej kulturze, życiu codziennym. Dzień Brytyjski rozpoczął się podróżą z piosenką do Wielkiej Brytanii, następnie wszystkie przedszkolaki multimedialnie zwiedzały cały kraj, a zwłaszcza Londyn – stolicę. Po prezentacji dzieci bawiły się w rytm dziecięcych melodii, oczywiście w języku angielskim. Następnie nasze „Smerfy” uczestniczyły w rytuale picia herbatki oraz degustowania wcześniej upieczonych ciasteczek – dostojnie i z wielką elegancją wcielały się w arystokrację brytyjską. Po przerwie na dzieci czekało zadanie plastyczne. Dzieci tego dnia wykazały się dużą wiedzą, odpowiadając na trudne pytania. Z podróży dzieci wracały do Polski w rytm piosenki, formułując czerwony autobus. Wszystkie przedszkolaki cieszyły się z mile spędzonego dnia w Wielkiej Brytanii.