Maluszki na pierwszej wycieczce przedszkolnej

Dnia  6 maja 2019 roku nasza grupa wyruszyła na pierwszą wspólną wycieczkę przedszkolną. Towarzyszyły nam duże emocje. Wcześniej maluszki nie uczestniczyły w wycieczkach przedszkolnych. Postanowiliśmy to zmienić. Na cel naszej podróży wybraliśmy miejsce atrakcyjne  ale niezbyt odległe - Rębków - kraina przyrody.  Aktywny spacer obejmujący kilka przystanków dał nam wspaniałą okazję do przeprowadzenia zajęć terenowych. Rozmawialiśmy min o segregowaniu odpadów, dowiedzieliśmy się ile lat rozkłada się np plastikowa butelka. Rozmawialiśmy również o leśnych ssakach o zwierzętach chronionych. Zaciekawiły nas również ptaki, które można spotkać na łąkach. Stanowisko "Leśne rekordy" dało nam wiele radości. Jak daleko potrafi skoczyć konik polny czy wilk? Kto jest prawdziwym zwierzęcym rekordzistą skoków? Żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Maluchy spróbowały swoich sił mierząc się z leśnymi rekordami skoków w dal. Aby zwiększyć swoje szanse zamiast skakać rzucaliśmy piłeczkamiUśmiech.

Dzieci samodzielnie badały otaczającą nas przyrodę . Nie zabrakło też czasu na zabawe.  Szczególnie zapadł nam w pamięci fantastyczny plac zabaw. Nadarzyła się też okazja do urządzenia mini pikniku, podczas którego mogliśmy się posilić.

Wycieczka była fantastycznym pomysłem. Dzieci spisały się na medal. Z niecierpliwością czekają na kolejne wyjazdy.