"Van Gogh w przedszkolu" - 8 Święto Optymizmu"

W miniony piątek, obchodziliśmy coroczne Święto Optymizmu. Tegorocznym patronem tego dnia był dla „małych optymistów” Vincent van Gogh. Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy, to:, Co może być optymistycznego w van Goghu? Mimo to, każda z naszych grup starała się jednak coś znaleźć w twórczości malarza i każda w inny sposób. Jak się okazało, wszyscy odkryli trzy kolory, które dominują w jego obrazach: biały, żółty i niebieski, a które zdaniem przedszkolaków, budzą optymizm.
Powstała również własna interpretacja dzieła „Gwiaździsta noc” stworzona przez nasze „Smerfy”. Mimo, iż wydaje się, że kontemplowanie sztuki może być dla przedszkolaków nie lada wyzwaniem, to „nasi optymiści z Małego Europejczyka” jak zawsze bawili się znakomicie zapraszamy do galerii.

Autor: Joanna Jamrozik