„Czerwień to miłość, biel serce czyste" - Dzień Flagi

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” słyszały niejeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka”. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, w naszej grupie zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować, oraz poczuć się małymi programistami za pomocą ozobota. Później w postawie na baczność cała grupa zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego. Było bardzo uroczyście.