Święto Optymizmu - Vincent van Gogh w przedszkolu

W dniu Święta Optymizu dzieci przyszły ubrane w kolory niebieski, żółty lub biały.  Posłuchały infotmacji nt. Vincentego van Gogha. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły obrazy malarza, które Pani przedstawiła dzieciom. Były one również inspiracją do dalszej działalności w grupach, gdzie dzieci tworzyły własne obrazy, kolorowanki związane z twórczością malarza. Wszystkie prace można było oglądać na wystawie w holu przedszkola. Mimo, iż temat wydawał się dosyć trudny, optymistyczne nauczycielki, personel oraz dzieci świetnie sobie z nim poradziły.

Nasza grupa zorganizowała konkurs, w którym były dwie grupy jedna chłopcow, druga dziewczynek. Dzieci malowały duże obrazy pt. "Gwiaździsta Noc". Obrazy wyszły wspaniałe dlatego obydwie grupy wygrały :)