Dzień Przedszkolaka 20.09.2021

20 września to dzień wyjątkowy - Dzień Przedszkolaka.

Przedszkole to ważny etap w życiu każdego dziecka. To tutaj najmłodsi uczą się społecznych zachowań i poznają otaczający świat, tutaj nawiązują pierwsze przyjaźnie. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym – przedszkolaki spędzają czas na aktywnej zabawie, zarówno w grupie, jak i indywidualnej.

20 września Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

My ten dzień spędziliśmy jak zwykle bardzo radośnie i aktywnie. Rozpoczął się od wspólnego zaśpiewania piosenki "Życie Przedszkolaka" oraz niespodzianki od Pani Dyrektor - kolorwych balonów i słodkiej niespodzianki. Potem było już tylko weselej - zabawy, konkursy, tańce.