" Nie lękajcie się, jestem z wami" - Dzień Papieski

W piątek 15 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Papieski. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci od samego rana słuchały piosenek bliskich Ojcu Świętemu, oglągały ilustracje, zdjęcia z albumów i książek. Wszyscy tego dnia mieli na sobie bluzeczki w kolorze żółtym i wyglądali jak prawdziwe słoneczka. Uroczystość rozpoczęła się od rozmowy o Papieżu i drodze, jaką każdy z nas, za przykładem Jana Pawła II może dojść do świętości. Kolejnym ważnym punktem dnia było obejrzenie wartościowego filmu animowanego pt. "Skarby Jana Pawła II". Filmowa opowieść w prosty sposób przybliżyła dzieciom postać Jana Pawła II. Każde dziecko miało także okazję wyłowić serce na "wędkę dobrych uczynków" wymyślając jeden dobry uczynek. Dzieci zatańczyły również do piosenki "Święty uśmiechnięty". Wykonały też prace plastyczne upamiętniające Wielkiego Polaka - Jana Pawła II.