"Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy jestem sobie mały jeżyk..." -Dzień Jeża.

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że nawet kolczaste jeże mają swoje święto i wypada ono 10 listopada. W związku z  tym w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków.

Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze "Smerfy" włączyły się w obchody tego nietypowego święta.Zajęcia rozpoczęliśmy od rozwiązania zagadek o jeżach. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie wierszy o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki oglądały ilustracje, wesoło bawiły się, układały puzzle, wykonywały różne zadania matematyczne. Była to dobra okazja do uświadomienia dzieciom, co zagraża tym zwierzęta i jak można im pomóc. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.