"Przedszkolaki dla Niepodległej".

"Jest takie miejsce na mapie świata - Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce".

10 listopada 2021roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.

"Smerfy" w tym dniu wysłuchały wiersza "Katechizm polskiego dziecka", zapoznały się z wydarzeniami historycznymi z dnia 11 listopada1918 roku, poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych. Odśpiewały hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego", pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Zaśpiewały również piosenki patriotyczne. Odświętne stroje, kotyliony, wianuszki biało - czerwone, piękna kolorystyka sprawiła, że w tym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera. Było dostojnie, wytwornie, spokojnie... Brawo mali Polacy! Jesteśmy z was dumni. Wszystkie działania wpisują się równocześnie do realizacji w naszym przedszkolu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.