Obrady Optymistycznego Sejmu.

W piatek  19 listopada 2021roku w naszym przedszkolu odbyły się obrady Optymistycznego Sejmu. Smerfy wcieliły się w role posłów i posłanek i poprowadziły sejmową debatę na temat zachowania się dzieci w przedszkolu. Każdy mógł się wypowiedzieć na temat zachowana się w przedszkolu.

Przed obradami sejmu odśpiewany został hymn państwowy. Marszałkiem sejmu został wybrany Aleksander . Marszałkowi towarzyszyli vicemarszałek - Antoni, który udzielał głosu posłom i posłankom oraz sekretarz - Alexandra. Obrady Optymistycznego Sejmu rozpoczęły się trzykrotnym uderzeniem laską marszałkowską.Mali posłowie i posłanki chętnie wstępowali na mównicę. Padało wiele propozycji jak wolno i jak nie należy zachowywać się w przedszkolu. Każdy mógł zabrać głos w debacie. Marszałek sejmu czuwał nad przebiegiem obrad. Wspólnie przedszkolaki stworzyły Ustawę o dobrym zachowaniu w przedszkolu, która mówi między innymi o tym, że trzeba pomagać sobie nawzajem, dzielić się zabawkami, słuchać pań oraz nie należy bić, kłócić się, kłamać a także biegać po sali. Projekt ustawy został spisany i odczytany wszystkim zgromadzonym, a następnie przegłosowany przez posłów i posłanki oraz zatwierdzony przez marszałka sejmu. Na tym obrady sejmu zakończono.