"Każdy przedszkolak - Mały Patriota - Wielki człowiek" - poznanie Praw Dziecka.

Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania, czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - Prawa Dziecka.

"Niech się wreszcie każdy dowie

I rozpowie w świecie całym,

Że dziecko to także człowiek,

Tylko, że jeszcze mały" /J.Korczak/.

20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także o jego potrzebach i problemach Do obchodów tego ważnego dnia  przystąpiło również nasze przedszkole. 19 listopada w piątek obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka w ramach realizacji Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała". Na początku przypomnieliśmy naszym przedszkolakom, jakie mają prawa, dzięki multimedialnej prezentacji. Okazało się, że nasze Smerfy dużo pamiętają z ubiegłych lat i potrafią wytłumaczyć, co każde prawo dla nich znaczy. Wykonaliśmy również plakat tematyczny oraz grupowy mur praw dziecka z przygotowanych wspólnie z rodzicami pudełek z wybranym prawem.