"Przedszkolne kuchcikowo - pieczenie misiowych ciasteczek".

24 listopada 2021roku był dniem pieczenia "misiowych ciasteczek". W całym przedszkolu unosił się cudowny aromaat pieczonych ciasteczek. Smerfy od samego rana wcieliły się w rolę małych kucharzy, by realizować kulinarne pasje.

Przygotowania rozpoczęły się od  poznania składników, które są potrzebne do zrobienia ciasteczek, po czym zabraliśmy się wszyscy ochoczo do pracy. Każdy przedszkolak miał szansę spróbować swoich sił kulinarnych. Dzieci z wielką radością pomagały w przygotowaniu ciasteczek, dodając składniki i nadając im misiowe kształty. Wspólne pieczenie było przyjemną zabawą. Szkoda tylko, że na degustację będziemy musieli poczekać do jutra, kiedy to będziemy świętować Dzień Pluszowego Misia.

A oto przepis na "misiowe ciasteczka": Składniki: 4 szklanki mąki, 6 łyżeczek ciemnego kakao, 1,5 szklanki cukru, 2 cukry waniliowe, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 3 jajka, kostka masła śmietankowego, 3 łyżki śmietany. Przygotowanie: Mąkę przesiej z proszkiem do pieczenia, wymieszaj z kakao. Masło o temperaturze pokojowej dokładnie utrzyj z cukrem i cukrami waniliowymi. Zmniejsz obroty miksera i wbij jajka. Następnie dodaj mąkę z proszkiem i kakao, dokładnie wyrób ciasto. Z ciasta uformuj wałek, owiń go folią i wstaw na 30 minut do lodówki. Podziel ciasto na porcje, rozwałkuj i wycinaj foremkami w kształcie misiów ciasteczka. Ciasteczka ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz około 20 minut w temperaturze 160 stopni. Smacznego!