Urodzinowe słoneczko Montessori zaświeciło dla Kubusia.

"Taki dzień radosny, taki dzień jedyny,

kiedy dzieci obchodzą swoje urodziny".

Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z  niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin dzieci i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów. W tym dniu pojawia się  urodzinowe słoneczko Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który "krąży" wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

13 września swoje urodziny obchodził Kubuś.

- Kochany Kubusiu życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu : )