Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jest skierowane przede wszystkim do dzieci. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.
Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką.

W ciągu całego tygodnia poznawaliśmy liczne utowy tej autorki, jej biografię oraz znane wszystkim piosenki, których była autorką.

Na korytarzu zorganizowane zostały  tablice tematyczne na temat biografii J.  Porazińskej, licznych jej utworów oraz artykuły na temat zalet głośnego czytania dzieciom.

Czytajmy swoim dzieciom 30 minut dziennie codziennie.

Bardzo dziękujemy mamie Małgosi oraz mamie Zosi za odwiedziny w naszej grupie oraz za przeczytanie

dla Koteczków bajek. Zachęcamy również innych rodzców, dziadków, rodzeństwo do czytania dla naszej

grupy. :)