"Słoneczka i Pszczóki na wystawie "Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia"

..Na polanie, na polanie
Siedzą grzybki na tapczanie
Zamiast grzecznie stać przy dróżkach
Wolą siedzieć na poduszkach...

Dzieci z grupy Pszczółek i Słoneczek 26 września pojechały na wycieczkę do siedziby Wojewódzkiej Stacji Samotarno - Epidemiologicznej w Warszawie  na wystawę "Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia".

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć około 60 sztuk grzybów w skali 1:1 w aranżacji leśnej, które wiarygodnie pokazują poszczególe grzyby w ich naturalnym środowisku. Podczas oglądania wystawy dzieci nauczyły się rozpoznawać poszczególne gatunki grzybów. Tablice edukacyjne,oraz zaprezentowany film pozwoliły im poznać grzyby oraz zasady beziecznego poruszania się w lesie. Podczas prelekcji Pani Joasia i Roksana uświadomiły dzieciom jakie są zasady zbiorów grzybów i jak zapobiegać zatruciom. Na zakończenie mali zwiedzający dostały ulotki i broszuki. Dzieci z Małego Europejczyka w podziękowaniu za ciepłe przywitanie i wspaniałą lekcje o grzybach podziękowały piosenką pt.; Śmieszne Grzybki".

Zwieńczeniem wycieczki w tym dniu był dwugodzinny pobyt w Sali Zabaw Kids Space.
Pobyt w AIRO Kids Space sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił dzieciom, że to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.