"Spektakl - Dzieci z Bullerbyn"

W deszczowy poniedziałek ( 30 września) grypy z Małego Europejczyka wybrały się do Centrum Sportu i Kultury , sali konowej na spektakl Teatru Syrena pt.; ,,Dzieci z Bullerbyn” w reżyserii Krzysztofa Jaślara.

Opowieść była o małych, wszędobylskich mieszkańcach z sympatycznej osady Bullerbyn  to szkolna lektura, a zarazem jedna z ukochanych książek dzieciństwa wielu pokoleń. Trzeba przyznać, że spektakl wiernie oddał klimat powieści szwedzkiej autorki. Bardzo humorystycznie ukazane zostały zwariowane przygody paczki przyjaciół. Było dużo muzyki, tańca i okazji do wspólnego, serdecznego śmiechu. Najwięcej sympatii wzbudziła postać Dziadziusia, a najzabawniejsza okazała się przygoda z Wodnikiem oraz ze skarbem na wyspie. Dzieci żywo reagowały na to, co dzieje się na scenie, śmiały się i klaskały, a nawet podpowiadały bohaterom spektaklu podczas ich zabawy w chowanego.

Dla naszych podopiecznych przedstawienie było bardzo ciekawe, a dla nauczycieli była to sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa.