Pierwszy Dzień Wiosny i Kolorowej Skarpetki Happy Kindergarten Polskie Centrum Optymizmu

Dzisiejszego dnia (21.03.2023r.) obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, a także Światowy Dzień Dzieci z Zespołem Downa.
To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy, spacer. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, rozpoznawały i układały według kodów – kwiaty, zwiastuny wiosny. Nie zabrało również zabaw plastycznych m.in. malowanie farbami. Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.
Dziękujemy za odwiedziny grupy Smerfów z Publiczne Przedszkole Nr 2 "Akademia Pana Kleksa"  z pięknymi wiosennymi wiatrakami .
Nasze Przedszkolaki wzięły udział w Dniu Kolorowej Skarpetki poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach nie do pary. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Z tej okazji z dziećmi przeprowadziłyśmy rozmowy i pogadanki na temat tej choroby.