Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości. 8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas Polaków dzień. Głownym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Halina Warczyńska, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony. Dzieci 6-letnie zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Dokładnie o 11.11 wspólnie wszyscy odśpiewali hymn Mazurka Dąbrowskiego. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.