"Bezpieczna droga do przedszkola z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka a dzieci z Małego Europejczyka obchodziły go pod hasłem "Bezpieczna droga do przedszkola z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka".

Tego dnia, dzieci brały udział zabawach i konkursach na temat znajomośći przedszkola i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze do przedszkola i z przedszkola. Radość, śmiech i głośny śpiew towarzyszyły nam przez cały ten dzień.

Najważnieszym punktem tego dnia było spotkanie z sierż. Krzysztofem Sekułą z Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie. Podczas wizyt, sierż. Sekuła zapoznał dzieci z zasadami ruchu drogowego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola+”. Omówił również podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznał ze znakami drogowymi i numerem alarmowym. Pokazał także jak oznaczone są przejścia dla pieszych oraz co oznaczają kolory na sygnalizatorach. Sierżant Krzysztof Sekuła przypomniał  o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo.

Zaprosił wszystkie dzieci do zajęć praktyczych, które dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci z pełną odpowiedzialnością podeszły do zadania i bezbłędnie pokonały, w obecności opiekunów i sierż. Sekuły, ruchliwe skrzyżowanie. Po tym bezpiecznie wróciły do przedszkola.