– Kto ty jesteś?

– Polak mały…

W naszym przedszkolu w dniu 08 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki dowiedziały się  wielu informacji na temat tego święta, poznały tradycje związane z upamiętnieniem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami wspaniałej publiczności.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.