Smerfy 6 "A"

 • Urodzinowe słoneczko Montessori zaświeciło dla Jasia

  „Taki dzień radosny, taki
  dzień jedyny, kiedy dzieci
  obchodzą swoje urodziny"


     Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin dzieci i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów.  W dniu tym pojawia się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  3 września swoje urodziny obchodził Jaś.

  - Kochany Jasiu życzymy C iwielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: Urodzinowe słoneczko Montessori zaświeciło dla Jasia

  2021-09-02

 • Koncertowy czwartek z Małą Orkiestrą Dni Naszych

  12 wrzesni nasze przedszkole Mały Europejczyk odwiedzili muzycy z zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych. Podczas koncertu dzieci słuchały i bawiły się przy piosenkach których teksty i melodia łatwo wpadają w ucho młodego słuchacza oraz rozwijają postawy proekologiczne. Dzieci wiedzą już, jak należy dbać o naszą planetę, o konieczności segregowania odpadów oraz jak unikać zagrożeń, takich jak smog, czy uzależnienie od smartfonów. Dzieci czynnie uczestniczyły w koncercie poprzez wspólne śpiewanie piosenek.

  Czytaj Więcej o: Koncertowy czwartek z Małą Orkiestrą Dni Naszych

  2021-09-15

 • "Dzień Przedszkolaka, to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką"

  W poniedziałek 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka . Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ten dzień uczciliśmy zabawami, tańcemi śpiewem. Przedszkolaki z Małego Europejczyka mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat przedszkola, do którego uczęszczają oraz dosłownie "wejść w buty dorosłych" aby sprawdzić czy lepiej jest być przedszkolakiem czy dorosłym . Wielką przyjemność sprawił naszym przedszkolakom udział w akcji pod patronatem miesięcznika Bliżej Przedszkola. W tym dniu nie zabrakło kolorowych balonów, odznak oraz pamiątkowych zdjęć

  Czytaj Więcej o: "Dzień Przedszkolaka, to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką"

  2021-09-20

 • „Liście się złocą w całym lesie, to znak właśnie, że już jesień” - powitanie Jesieni, koncert piosenek jesiennych.

  „Liście się złocą w całym lesie, to znak właśnie, że już jesień" - Optymistyczne pożegnanie Lata i powitanie Jesieni

  Dzisiejszego dnia nasze kochane przedszkolaki z Małego Europejczyka uroczyście pożegnały lato i powitały jesień. Nadejście jesieni, kolejnej pory roku, było doskonałą okazją do wspólnej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście pożegnać Panią Lato. Wszystkie grupy przedszkole przybyły na spotkanie, przebrane w różnobarwne kolory jesieni oraz barwne wianki. Wspólnie z całą społecznością przedszkolną odśpiewaliśmy piosenkę żegnającą lato. Następnie pojawiła się postać Pani Jesieni,która przy melodii powitała nasze przedszkolaki. Głośne oklaski powitały złotą Panią Jesień, która zadawała przeróżne zagadki dzieciom. Zapanowała radosna atmosfera a pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Była również przygotowana niespodzianka dla dzieci. Wychowawczynie wcieliły się w rolę aktorów i wystawiły mini sztukę teatralną???????? pt.: "Rzepka" Juliana Tuwima. Aktorzy wspaniale odegrali swoje rolę. Natomiast publiczność była oczarowywana występem. Zapraszamy do fotorelacji.

  Czytaj Więcej o: „Liście się złocą w całym lesie, to znak właśnie, że już jesień” - powitanie Jesieni, koncert piosenek jesiennych.

  2021-09-22

 • "W tym dniu szczególnym - września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego".

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców,które obchodzimy 30 września. W tym dniu nasze dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

  Czytaj Więcej o: "W tym dniu szczególnym - września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego".

  2021-09-30

 • "Jesień w lesie" - poznajemy grzyby - zajęcia z elementami kodowania.

            12.X.2021r. Smerfy uczestniczyły w realizacji Ogólnopolskiego Programu "Uczymy Dzieci Programować".

  Nauka podstaw programowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa, ani przeprowadzona wyłącznie w pracowni komputerowej. Tym razem rozmawialiśmy o grzybach, tych jadalnych i tych, których musimy się wystrzegać. Dzieci układały wieżę zgodnie z kodem. Wykorzystując matę do kodowania zagrały w grę planszową. Podczas gry nie tylko utrwaliły nazwy grzybów, ale też ćwiczyły umiejętność przeliczania, dodawania i odejmowania. Rozwijały też kompetencje społeczne.

  Czytaj Więcej o: "Jesień w lesie" - poznajemy grzyby - zajęcia z elementami kodowania.

  2021-10-20