Projekt czytelniczy "PoczytajMy"

Dziś po raz kolejny odwiedzili nas uczniowie ZP nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, aby poczytać nam super ciekawą książkę. Tym razem była to "Królewna Śnieżka u Siedmiu Krasnoludków" G. Mistral.

Oprócz wciągającej lektury uczniowie mieli dla nas przygotowane kolorowanki oraz ciekawe zabawy ruchowe i taneczne.

PoczytajMy to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo. W szkołach, bibliotekach, świetlicach zakładane są uczniowskie kluby czytelnicze, które nakręcają dzieci i młodzież do czytania. Młodzież z klubu przygotowuje regularne spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka oraz akcje czytelnicze w szkole i w sąsiedztwie. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą! Natomiast w trakcie akcji czytelniczych młodzież w nietuzinkowy sposób pokazuje swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie. Organizują happeningi czytelnicze, gry terenowe z cytatami i wiele innych atrakcji!