Smerfy 5"A"

 • „Oto właśnie sprawa taka, dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka”

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze „Smerfy” zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w atrakcyjnych zajęciach sportowych. Radość, śmiech gościł na buziach naszych milusińskich i świadczyły o wspaniałej zabawie.

  Czytaj Więcej o: „Oto właśnie sprawa taka, dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka”

  2020-09-21

 • „Idzie lasem Pani Jesień kolorowe kosze niesie”

  Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym przedszkolu. 22 października do przedszkola przybyły grzyby, liście, dynie i różne leśne zwierzęta. Właśnie w takich strojach na koncert jesienny stawiły się nasze przedszkolaki. Nasza ogrodowa scena została udekorowana kolorowymi liśćmi, drzewami, słonecznikami oraz pięknymi jesiennymi koszami, aby przybliżyć naszym przedszkolakom barwy jesieni. Wszystkie grupy przedszkolne, nauczyciele, pracownicy przedszkola zebrali się w ogrodzie, gdzie za chwilę miał rozpocząć się Jesienny koncert pt. „Idzie lasem Pani Jesień kolorowe kosze niesie” Podczas spotkania, w pięknych strojach i jesiennej scenerii przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności taneczne, wokalne. Nasze „Smerfy” zaśpiewały piosenkę pt. „Zbieramy grzyby”. Wspólnie z wszystkimi przedszkolakami uczestniczyliśmy w konkursach prowadzonych przez Panią Jesień. Na zakończenie odbyła się degustacja owoców i warzyw. To radosne wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.

   

  Czytaj Więcej o: „Idzie lasem Pani Jesień kolorowe kosze niesie”

  2020-09-22

 • Dzien Chłopaka !!!

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

   

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców,które obchodzimy 30 września. W tym dniu nasze dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

  Czytaj Więcej o: Dzien Chłopaka !!!

  2020-09-30

 • „Gramy w zielone”- Święto Drzewa

  W dniu 9 października zaplanowaliśmy uroczyste obchody Dnia Drzewa. W tym dniu dominował w naszym stroju kolor zielony. We wszystkich grupach wiekowych przeprowadzone zostały zajęcia związane z tematyką drzew, ich budowy, znaczenia dla człowieka, zwierząt i przyrody. Nasze małe „Smerfy” złożyły przysięgę „Małego Ekologa.

  ,, Przedszkolaki zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!!!!

  Nie będziemy łamać gałązek, drzew i krzewów.
  Nie będziemy deptać trawników!
  Nie będziemy w lesie krzyczeć!
  Będziemy wrzucać śmieci do kosza!
  Będziemy zimą dokarmiać ptaki i zwierzęta!
  Będziemy oszczędzać wodę i prąd!
  Obiecujemy! My mali obrońcy przyrody!

  Tego dnia Smerfy poznały prace leśnika. Zapozanały się z wiadomościami o tym jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, że leśnicy bardzo cenią sobie obecność takich ptaków jak dzięcioły (które są nazywane ptasimi lekarzami drzew) oraz sikorek (które zjadają mnóstwo owadów szkodzących drzewom). Poznaliśmy również różne rodzaje drzew i ich nazwy. Zwieńczeniem tego tych zajęć byłąo wyknanie pracy plastycznej.

  Czytaj Więcej o: „Gramy w zielone”- Święto Drzewa

  2020-10-09

 • "Każde dziecko o tym wie, że jego Pani dużo wie" - Grupowy Dzień Edukacji Narodowej

  14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze „Smerfy” również chciały podziękować swoim ukochanym nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu przygotowały „Optymistyczny koncert”. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło świetnej zabawy, uśmiechów „od ucha do ucha” na twarzach dzieci i Pań oraz życzeń i piosenek. Na zakończenie nasze „Smerfy” wręczyły piękne upominki.

  Dziękujemy!

  Czytaj Więcej o: "Każde dziecko o tym wie, że jego Pani dużo wie" - Grupowy Dzień Edukacji Narodowej

  2020-10-14