Smerfy

 • "Warsztaty Wielkanocne"

  Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji 26 marca w naszej grupie zostały zorganizowane warsztaty wielkanocne oraz niespodzienka dla Państwa. Warsztaty były doskonałą okazją miłego spędzenia czasu oraz utrwalenia wiedzy na temat tradycji Świąt Wielkanocnych. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.


   

  Czytaj Więcej o: "Warsztaty Wielkanocne"

  2021-03-26

 • „Dzień kolorowej skarpetki” - Światowy Dzień Zespołu Downa

  Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa. Przypada ona na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie przy 21. parze chromosomów jest dodatkowy, trzeci chromosom lub jego fragment, który powoduje występowanie tej wady genetycznej. 22 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu postanowiliśmy i my symbolicznie wesprzeć znane nam i nieznane osoby z zespołem Downa. Tego dnia każdy przedszkolak miał na nogach dwie różne skarpetki, każdą innego koloru. Rozmawialiśmy na temat odmienności, niepełnosprawności, tolerancji i akceptacji. Cieszymy się, iż nasze dzieci i ich rodziców cechuje tyle zrozumienia i chęć niesienia pomocy osobom słabszym.

  Czytaj Więcej o: „Dzień kolorowej skarpetki” - Światowy Dzień Zespołu Downa

  2021-03-22

 • "Eko-bal"- z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

  Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 17 marca „Smerfy” z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia odbył się w naszym przedszkolu „Eko-bal”, podczas którego świetnie się bawiliśmy. Ten dzień rozpoczęliśmy od przygotowania ekologicznych strojów. Podczas prowadzonych zajęć dzieci odczytały „List Pani Wiosny”, poznały symbole zwiastujące jej nadejście. Dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach sprawnościowych, które pozwoliły naszym przedszkolkom na odrobinę rywalizacji. Na koniec odbył się koncert, podczas którego nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności muzyczne.


  Czytaj Więcej o: "Eko-bal"- z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

  2021-03-19

 • "Być kobietą, być kobietą..." - Dzień Kobiet

  "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
  I pierwszy promień bliskiej wiosny.
  Dzień bez kłopotów i bez trosk.
  Dużo radości.

  Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
  W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
  Każdego dnia dobry uczynek -
  To jest od chłopców upominek"

  Zbigniew Jeżyna

  8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

  Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

  Czytaj Więcej o: "Być kobietą, być kobietą..." - Dzień Kobiet

  2021-03-08

 • „Hello how are you?” - British Day

  4 lutego odbył się Dzień Brytyjski. Dzieci w tym dniu wzbogacały swoją wiedzę o Wielkiej Brytanii – jej kulturze, życiu codziennym. Dzień Brytyjski rozpoczął się podróżą z piosenką do Wielkiej Brytanii, następnie wszystkie przedszkolaki multimedialnie zwiedzały cały kraj, a zwłaszcza Londyn – stolicę. Po prezentacji dzieci bawiły się w rytm dziecięcych melodii, oczywiście w języku angielskim. Następnie nasze „Smerfy” uczestniczyły w rytuale picia herbatki oraz degustowania wcześniej upieczonych ciasteczek – dostojnie i z wielką elegancją wcielały się w arystokrację brytyjską. Po przerwie na dzieci czekało zadanie plastyczne. Dzieci tego dnia wykazały się dużą wiedzą, odpowiadając na trudne pytania. Z podróży dzieci wracały do Polski w rytm piosenki, formułując czerwony autobus. Wszystkie przedszkolaki cieszyły się z mile spędzonego dnia w Wielkiej Brytanii.

  Czytaj Więcej o: „Hello how are you?” - British Day

  2021-02-04

 • "Urodzinowe słoneczko Montessori - zaświeciło dla Antosia"

  „Taki dzień radosny, taki
  dzień jedyny, kiedy dzieci
  obchodzą swoje urodziny"


  Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin dzieci i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów. W dniu tym pojawia się Słoneczko urodzinowe Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który „krąży” wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  W styczniu swoje urodziny obchodził Antoś.

  - Bartuś życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu :)

  Czytaj Więcej o: "Urodzinowe słoneczko Montessori - zaświeciło dla Antosia"

  2021-01-26