Smerfy - 3 "A"

 • Pierwszy dzień w przedszkolu

      W grupie Smerfów jest już dużo uśmiechu, radości i wspólnej zabawy - zobaczcie sami!

  Od początku tego roku przedszkolnego czyli od 3 września 2018 roku są z nami nowe przedszkolaki. Niektórzy odwiedzili przedszkole już w czerwcu podczas dni adaptacyjnych, ale mimo to wszystko nadal jest dla nich nowe. Pierwsze dni były pełne trudnych momentów- rozstania z rodzicami, korzystanie z nowej toalety, proszenie o pomoc, inaczej wyglądające posiłki czy zabawa w dużej grupie. Jednak dzięki postawie rodzicówUśmiech, maluszki pokonały te trudności i z każdym dniem coraz lepiej radziły sobie w nowej roli.

  Czytaj Więcej o: Pierwszy dzień w przedszkolu

  2018-09-03

 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  "Wszyscy Polacy to jedna rodzina z sercem biało-czerwonym zbawa się zaczyna" - Dzień Przedszkolaka   

                  20 września 2019 roku - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.  Tego dnia, dominowały w naszych strojach kolory biało-czerwone. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Radość, śmiech gościł na buziach  naszych milusińskich i świadczyły o wspaniałej zabawie.

  Czytaj Więcej o: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  2018-09-20

 • Powitanie Jesieni

   „Przyszła Jesień z koszami i częstuje darami” - Pożegnanie lata powitanie jesieni.

  22 września na zajęciach przywitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku. Tego dnia odwiedziła nas Pani Jesień, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy z darami jesieni. Wzięliśmy udział w licznych zabawach ruchowych z udziałem liści, grzybów i kasztanów. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

  Czytaj Więcej o: Powitanie Jesieni

  2018-09-21

 • Dzień Chłopaka

  „W tym dniu szczególnym – września trzydziestego , witamy serdecznie chłopaka każdego”. 

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopcówktóre obchodzimy 30 września. W tym dniu w naszej Smerfnej grupie dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich Smerfów.

  Czytaj Więcej o: Dzień Chłopaka

  2018-09-28

 • Jesienne zabawy z Kasztankiem - zajęcia

  Kasztanek wita dzieci i zaprasza do zabawy:
  Hejże Smerfy zróbcie koło zabawimy się wesoło.

  Cele ogólne:

  • stwarzanie sytuacji do wypowiedzi słownych na określony temat
  • organizowanie sytuacji sprzyjającej wykorzystaniu posiadanych sprawności
  • uzyskiwanie satysfakcji z wykonanej pracy

  Cele operacyjne:

  • dziecko dostrzega zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie na skutek  zmian atmosferycznych (opadanie liści, kasztanów)
  • potrafi dotykiem rozpoznać kasztany i inne dary jesieni (liście żołędzie)
  • potrafi wykonać pracę wg instrukcji nauczycielki
  Czytaj Więcej o: Jesienne zabawy z Kasztankiem - zajęcia

  2018-10-04

 • Dzień Uśmiechu

  Mrugnięcie"Niektórzy zaczynają od niego dzień, innym przychodzi z trudem. Bez względu na to czy uśmiechasz się często, czy sporadycznie 5 października zrób to koniecznie”- Przybliżenie postaci Harveyowi Ball, który stworzył znaczek uśmiechniętej, bardzo schematycznej buźkiUśmiech na żółtym tle – symbol radości i dobrej woli. Tego dnia nasza grupa stworzyła własny symbol radości, uśmiechu.  W Tym dniu prowadzone były zabawy muzyczne, ruchowe, plastyczne, zręcznościowe.  Każde dziecko na zakończenie pobytu w przedszkolu wręczyło order uśmiechu swoim rodzicom.

  Czytaj Więcej o: Dzień Uśmiechu

  2018-10-05