Koteczki

 • Mikołajki

  Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki. Świętowanie zaczeliśmy od obejrzenia filmiku "Bajka o Mikołaju" na podstawie wiersza. Następnie mieliśmy do odgadniecia pytania nt. mikołaja. Dzieci znały odpowiedzi na wszystkie pytania wieć zdobyły maksymalną liczbę punktów. Kolejnym etapem tego dnia było wypełnienie zadań, np. "tańcz tak jak ja", "Pogłaszcz się po brzuchu i powiedz głośno - HO! HO! HO!", "Pokaż jak cieszysz się z prezentów".

  Podczas wspólnych zabaw spotkała nas miła niespodzianka, za oknem pojawił się Mikołaj ze swoimi elfami, przyjechał do nas samochodem, ale później pojawiły się również sanie:) 

  Zaglądał przez okno do każdej grupy, następnie schował dla każdej grupy prezent w ogrodzie przedszkolnym, naszym ostatnim zadaniem było wyjście na spacer i odnalezenie naszego prezentu oczywiście UDAŁO SIĘ! :)

  Czytaj Więcej o: Mikołajki

  2020-12-04

 • Dzień Pluszowego Misia

  W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Niestety w tym roku był on inny, nie mogliśmy przynieść swoich ulubionych misiów, ale dzięki współpracy z Rodzicami, za którą BARDZO DZIĘKUJEMY mogliśmy zaprezentować misie dzieci na zdjęciach które dostarczyli nam Rodzice. Najpierw wyświetliliśmy prezentacje z misiami z różnych bajek, następnie zdjęcia dzieci z ich misiami. 

  Kolejnym etapem tego dnia było robienie zdjęć w fotobudce przedstawiającej misia, więc wszyscy mogliśmy zamienić się chociaż na chwilę w tego pluszowego przyjaciela :) 

  Odwiedziła nas również grupa MISIÓW z naszego przedszkola, która wręczyła nam pyszny miodek :)

  Po obiedzie mieliśmy też mały misiowy prezent od Pani Kasi - która przygotowała dla nas ciasteczka z postacią misia. Były pyszne Śmiech

  Czytaj Więcej o: Dzień Pluszowego Misia

  2020-11-25

 • Cała Polska Czyta Dzieciom - popołudniowe czytanie przez Rodziców

  Chociaż czasy w których aktualnie żyjemy są dość trudne, staramy się jakoś sobie radzić. Nasza grupa bardzo lubiła promowanie akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Podczas której zapraszaliśmy Rodziców do sali, aby mogli przeczytać dla nas bajki. W tym roku nadal chcemy kontynuować tą akcję tylko w trochę inny sposób Śmiech.

  Dziękujemy z całego serca jednej z mam, która chętnie przyjęła naszą propozycję współpracy.

  Koteczki mają nadzieję, że to nie będzie jedyna osoba która chciała właśnie w taki sposób sprawić radość przedszkolakom.

   Tak więc zachęcamy WSZYSTKICH Rodziców i nie tylko do nagrywania czytanej bajki i przekazania nam w celu odtworzenia.Uśmiech

  Czytaj Więcej o: Cała Polska Czyta Dzieciom - popołudniowe czytanie przez Rodziców

  2020-11-24

 • Prawa dziecka

  20 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Był to bardzo pracowity dzień. Poznaliśmy prawa dziecka, następnie porozmawialiśmy o nich. Kolejnym zadaniem było wykonanie plakatu w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" oraz pudełka z prawami dzieci. Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę o prawach dzieci :) 

   

  Czytaj Więcej o: Prawa dziecka

  2020-11-20