Słoneczka - 6 "A"

 • Piękna nasza ziemia ojczysta - Narodowe Święto Niepodległości

  W przedszkolu świętowaliśmy 100 rocznice Odzyskania Niepodległości przez Polskę, przedstawiliśmy w raz z innymi 6-latkami inscenizację dla całej społeczności przedszkolnej. O 11:11 wszyscy zaśpiewaliśmy hymn Polski, a następnie nasi goście: por. Grzegorz Piątkowski oraz Pan Tomasz Majczyna przybliżyli nam znaczenie zawodu żołnierza oraz zapoznali z rodzajami wojsk. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i dostaliśmy upominki. Dziękujemy!

  Czytaj Więcej o: Piękna nasza ziemia ojczysta - Narodowe Święto Niepodległości

  2018-11-09

 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - obrady Optymistycznego Sejmu

  Dzieci wcieliły się w role posłów i posłanek, każdy mógł zabrać głos na temat prawidłowego zachowania się w przedszkolu. Uroczystości towarzyszyła atmosfera powagi - odświętny strój uczestników, patriotyczny wystrój sali, karty do głosowania, wsólne odśpiewanie hymnu a następnie piosenki "Prawa dziecka" Małej Orkiestry Dni Naszych.

  Czytaj Więcej o: Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - obrady Optymistycznego Sejmu

  2018-11-20

 • Spotkanie z EkoLiderem

  W dniu 13.02.2019 r. mielismy wraz z grupą Słoneczek spotkanie z p. Tomaszem Majczyną oraz firmą EkoLider, podczas którego przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów. Okazało się ze 6-latki posiadają bardzo dużą wiedzę nt. segregacji odpadów, chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Pani z firmy EkoLider zaprezentowała Nam bardzo ciekawy film o segregacji, a na koniec spotkania dostaliśmy na pamiątkę plecaczki którymi dzieci były zachwycone.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z EkoLiderem

  2019-02-13

 • Warsztaty dla rodziców

   Bardzo cenną formą współpracy z rodzicami są warsztaty. Rodzice w trakcie warsztatów poznają sposoby prowadzenia zajęć , mogą poznać środowisko przedszkolne, metody pracy z dziećmi, czyli codzienny świat przedszkolaka. W dniu 12.03.2019 r. na warsztatach rodzice poznali metodę  "Kolorowych dźwięków" , a także wesoło warsztaty dla rodziców  się bawili w "Kodowanie na dywanie".

  Czytaj Więcej o: Warsztaty dla rodziców

  2019-03-19

 • Dinozaury-największe gady na świecie

  W dinozaurach jest coś magicznego , coś co bardzo interesuje dzieci.Dlatego też  nasza grupa postanowiła pogłębić swoją wiedzę o tych największych na świecie,żyjących kilka milionów lat temu gadach. W minionym tygodniu w grupie "Słoneczka" królowała tematyka związana z dinozaurami. Dzieci przyniosły do przedszkola figurki dinozaurów   i książki o tych zwierzętach. Odwiedził nas też brat naszego kolegi - Antek, który podzielił się z nami swoją wiedzą na temat dinozaurów.

  Serdecznie dziękujemy Antkowi za przekazane wiadomości i mile spędzony czas.

  Czytaj Więcej o: Dinozaury-największe gady na świecie

  2019-03-19

 • Spotkanie z ratownikiem medycznym - warsztaty udzielania pierwszej pomocy

  Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Dzieci bardzo uważnie słuchały ratownika prowadzącego warsztaty, a także z dużym zaangażowaniem brały udział w ćwiczeniach w udzielaniu pierwszej pomocy.

  Serdecznie dziękujemy Panu Dominikowi Hiszpańskiemu za zaangażowanie, przybliżenie dzieciom swojego zawodu i przeprowadzenie warsztatów z udzielania pierwszej pomocy.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z ratownikiem medycznym - warsztaty udzielania pierwszej pomocy

  2019-03-11