Koteczki - 3 "A"

 • Spotkanie adapytacyjne Koteczków

  W czerwcu w grupie Koteczki miało miejse spotkanie adaptacyjne podczas którego nauczycielki miały możliwość poznania dzieci należących do grupy, a dzieci i ich rodzice poznali wychowawczynie. Spotkanie przebiegło w radonsnej i miłej atmosferze. Na początku Panie przyklejały dziecku wizytówki z imieniem, następnie wspólnie z dziećmi i rodziami uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych przy piosenkach. Na zakończenie zorganizowałymy zabawę z chustą animacyjną, która wywołała u dzieci wiele radości.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie adapytacyjne Koteczków

  2019-10-01

 • Poznajemy jabłko

  W dniu dzisiejszym mieliśmy możliwość poznania wyglądu jabłka (opisywaliśmy jego wygląd), a następnie przeszliśmy do degustacji jabłek – określania ich  smaku: słodkie, kwaśne; przypomnienie, iż owoce należy zawsze umyć przed spożyciem.

  Kolejnym etapem naszych zajęć było wykonanie pracy plastycznej pt. „Jabłuszko” – malowanie farbami kolorowanki jabłka metodą stemplowania paluszkami. Sprawiło to dzieciom wiele radości.

  Czytaj Więcej o: Poznajemy jabłko

  2019-09-13

 • Kolorowe dźwięki

  Dzisiejszego popołudnia jedną z zabaw było granie na macie muzycznej, podczas której uczyliśmy się kolorów oraz podstawowych figur geometrycznych. Dzieciom gra sprawiła wiele radości.

  METODA KOLOROWYCH DŹWIĘKÓW to innowacyjna, autorska, przełomowa i przede wszystkim odnosząca sukcesy w nauczaniu dzieci metoda nauki grania utworów muzycznych na instrumencie w tym przypadku macie klawiszowej z wykorzystaniem figur geometrycznych w siedmiu kolorach.

  Czytaj Więcej o: Kolorowe dźwięki

  2019-09-17

 • Dzień Przedszkolaka

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

   

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

   

    20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

  Czytaj Więcej o: Dzień Przedszkolaka

  2019-09-20

 • Pierwszy Dzień Jesieni

  „Idzie lasem Pani Jesień
  I maluje liście w lesie.
  Te są żółte, te czerwone,
  A te jeszcze są zielone.
  Liście piękne, kolorowe
  Lecą dzieciom wprost na głowę.”

   W poniedziałek przywitaliśmy Pierwszy Dzień Jesieni. Odwiedziła nas Pani Jesień ze swoimi darami, które póżniej po kolei prezentowała, a naszym zadaniem było podanie nazwy tych darów. Następnie zatańczyliśmy wspólnie taniec z kolorowymi jesiennymi listkami. Na koniec zajęć ozdobiliśmy szal Pani Jesieni poprzez pokolorowanie darów Uśmiech

  Czytaj Więcej o: Pierwszy Dzień Jesieni

  2019-09-23