Słoneczka - 6 "D"

 • "Owocowe nutki"- warsztaty muzyczne

  ,,Zapytały raz dziewczyny:   
  Po co komu witaminy?   
  Pewien chłopak dobrze wiedział,   
  I tak odpowiedział:   

  Witamina A - słońca dużo ma  
  Witamina B - uspokaja mnie 

  Witamina C - uodporni cię   

  Witamina D - dba o zęby twe.   

  Witaminy, proszę państwa,
  Bez żadnego oszukaństwa,
  Dają dużo odporności
  I budują kości."


  Dnia 17 września dowiedzieliśmy się jak ogromną wartość w naszym życiu odgrywają warzywa i owoce, ale przekonaliśmy się, że jesienne dary ogrodu i sadu mogą być również niesamowitymi instrumentami.

  Czytaj Więcej o: "Owocowe nutki"- warsztaty muzyczne

  2019-09-30

 • "Bezpieczna droga do przedszkola "- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

  W tym Dniu w naszej grupie było bardzo wesoło, duzo zabawy, tańców, konkursów , a niespodzianką była wizyta funkcjonariusza Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie  sierż. Krzysztofa Sekuły , który w ramach działań "Bezpieczna droga do przedszkola"  zapoznał dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz omówił podstawowe zasady poruszania się po drodze. Następnie zaprosił dzieci do zajęć praktycznych. Dzieci w obecności opiekunów i funkcjonariusza policji pokonały najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w naszym mieście.

   

  Czytaj Więcej o: "Bezpieczna droga do przedszkola "- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  2019-09-30

 • "Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia " - wycieczka do Wojewódzkiej stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Warszawie

  Zbieranie grzybów w Polsce było i jest bardzo popularne. Są one chętnie spożywane ze względu na walory smakowe i zapachowe, którymi wyróżniają się wśród innych produktów spożywczych. Grzyby są więc cenionym artykułem spożywczym, ale mogą też stać się przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych.Niemal każda rodzina grzybów ma swoich trujących przedstawicieli. Przed groźnymi lub śmiertelnymi zatruciami można się jednak uchronić. Trzeba poznać grzyby jadalne i podobne do nich, często z nimi mylone, grzyby trujące. Nasza Grupa 26 września w tym celu odwiedziła Wystawę Grzybów organizowaną  przez Oddział Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Warszawie. W skład wystawy wchodzą 63 atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, jak również grzyby świeże, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Okazy prezentowane są w otoczeniu drzewek, krzewów i innych elementów runa leśnego, które tworzą niepowtarzalną atmosferę lasu w samym centrum Warszawy. Całość wzbogacona jest planszami edukacyjnymi, ilustrującymi różnice między poszczególnymi gatunkami grzybów oraz przedstawiającymi podstawowe zasady ich zbierania. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się do  Air Space Kids - kosmicznej sali zabaw, gdzie dzieci miały czas dla siebie, na zabawę i nawiązywanie nowych kontaktów z dziećmi z innych grup 6-letnich. 

  Czytaj Więcej o: "Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia " - wycieczka do Wojewódzkiej stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Warszawie

  2019-09-30

 • 30 września -Dzień chłopaka

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

   

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

  w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

  Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

  W tym dniu w naszej   grupie dziewczynki razem z wychowawcami

  wręczały chłopcom upominki i 

  złożyły życzenia..

  Nie brakło także w tym dniu wesołej zabawy , konkursów i tańców .

   

  Czytaj Więcej o: 30 września -Dzień chłopaka

  2019-10-15

 • "Kuchcikowo" - ciasteczka z jabłkami

   Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, którego organizm intensywnie się rozwija. Jakość jedzenia i jego rodzaj oraz prawidłowe nawyki żywieniowe są podstawą w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym.Dlatego też w ramach "Kuchcikowa" przedszkolaki poznają  zasady zdrowego odżywiania się i doskonalą swoje umiejetności kulinarne. 01.10.2019 r. mali kucharze wyczarowali swoimi rączkami "" Jabłka w cieście francuskim" .Było nie tylko kolorowo, ale smacznie i zdrowo.

  "Kuchcikowo" to dla przedszkolaków zabawa i wielka przygoda, których celem jest nabywanie właściwych  nawyków  żywieniowych.

  Czytaj Więcej o: "Kuchcikowo" - ciasteczka z jabłkami

  2019-10-15

 • "Cała Polska czyta dzieciom "

  „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

  Który puste życie wypełnia światłem,

  A puste serce wzruszeniem”.

                                                                                                                                                                                 Kornel Makuszyński

  Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając nasze przedszkole przystąpiło  do akcji „Cała Polska czyta dzieciom". Naszym pierwszym gościem  w  ramach realizacji cyklu spotkań z książką była  mama Marysi, która przeczytała dzieciom ulubioną  książkę swojej córeczki  pt."Ciocia Jadzia"

  Czytaj Więcej o: "Cała Polska czyta dzieciom "

  2019-10-15