Smerfy - 3 "B"

 • Zajęcia adaptacyjne.

  30 sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne. Zabawy adaptacyjne to sposób na łagodne wprowadzenie dziecka w świat naszego przedszkola - naszej grupy. Celem zajęć jest eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej oraz zapoznanie dzieci z paniami i pomieszczeniami przedszkola /salą zajęć, łazienką, szatnią, placem zabaw/. Wspólne zabawy adaptacyjne pozwalają na zmniejszenie lęku dziecka wobec przedszkola, nieznanych w nim osób i pomiesczeń. Zajęcia mają również na celu usamodzielnienie dziecka, wzmocnienie poczucia własnej wartości i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią.

  Czytaj Więcej o: Zajęcia adaptacyjne.

  2022-09-19

 • Pierwsze dni w przedszkolu.

  "Aby rozwijać się, wzrastać, osiągnąć pewność siebie, dzieci muszą dotykać, bawić się pracować, doświadczać piękna, różnorodności, złożoności świata, muszą rozwijać smak, aktywność, twórczość". Bruno Ferrara

  Pierwsze dni w przedszkolu to trudny i niezwykle ważny okres w życiu trzylatka i jego rodziców. I tak z maluszka uczepionego maminej /albo tatusiowej/ nogi zmienia się w samodzielnego małego człowieka. Towarzyszą temu silne emocje, poczucie zagubienia, lęk prze nieznanym i utrata poczucia bezpieczeństwa związana z rozstaniem z rodzicami. Smerfy mają już za sobą pierwsze dni w przedszkolu. Chętnie bawiły się przy muzyce, tańczyły, budowały z klocków, układały puzzle, chodziły z "wężem" na spacery. Uczyliśmy się wierszyka pt. "Dobre wróżki" i piosenki "Idzie Jaś, idzie Staś", Utrwalaliśmy imiona kolegów i nazwę naszej grupy. Mimo tęsknoty za rodzicami nie brakowało uśmiechu na twarzach podczas wspólnych zabaw. Nasze dzielne Smerfy spisują się na medal.

  Czytaj Więcej o: Pierwsze dni w przedszkolu.

  2022-09-19

 • Urodzinowe słoneczko Montessori zaświeciło dla Kubusia.

  "Taki dzień radosny, taki dzień jedyny,

  kiedy dzieci obchodzą swoje urodziny".

  Bardzo ważnym i radosnym dniem dla każdego dziecka jest dzień, kiedy obchodzi ono swoje urodziny. W przedszkolu na ten dzień dzieci czekają z  niecierpliwością, gdyż to właśnie tutaj jest okazja do uczczenia urodzin dzieci i spędzenia miłych chwil w gronie koleżanek i kolegów. W tym dniu pojawia się  urodzinowe słoneczko Montessori, a wraz z nim świeczki, koraliki obrazujące kolejne lata życia dziecka i globus, który "krąży" wokół słońca tyle razy, ile lat ma mały jubilat. Dzień taki stwarza okazję do zrozumienia koncepcji czasu, tworzenia linii życia dziecka, utrwalania nazw pór roku, miesięcy, składania życzeń i urodzinowego poczęstunku.

  13 września swoje urodziny obchodził Kubuś.

  - Kochany Kubusiu życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu : )

  Czytaj Więcej o: Urodzinowe słoneczko Montessori zaświeciło dla Kubusia.

  2022-09-19

 • "Dzień Przedszkolaka".

  We wtorek 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacj  przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ten dzień uczciliśmy zabawami, tańcem i śpiewem. W tym dniu nie zabrakło kolorowych balonów, odznak oraz pamiątkowych zdjęć. Smerfy świetnie się bawiły.

  Czytaj Więcej o: "Dzień Przedszkolaka".

  2022-09-27