Pszczółki - 6 "A"

 • PIERWSZA POMOC U PSZCZÓŁEK

  19 września w naszej grupie gościliśmy mamę Ali T. panią Katarzynę , która w czwartki bardzo chętnie czyta dzieciom bajeczki. Tym razem bajka pt. "ŁUKASZ RATUJE MISIA - CZYLI JAK UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY". Pani Kasia czytała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. utraty przytomności. Dzieci powiedziały jakie są podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na przedszkolakach zrobił "fantom miś", na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi . Zajecia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny a pani Kasia sprawiła, że każdy przedszkolak chętnie brał udział w zajęciach. 

  Czytaj Więcej o: PIERWSZA POMOC U PSZCZÓŁEK

  2019-10-01

 • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

  JESIEŃ, to nie piękna pani w sukni z kolorowych liści i wianku z jarzębiny i kasztanów. Jesień to jedna z pór roku, a zauważyć ją możemy w porannych mgłach, przymrozkach, odlatujących ptakach i oczywiście w pięknych kolorowych liściach.

  Ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Po wykonaniu wszystkich zadań mogliśmy wykonać „liściastą suknię Pani Jesień”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

  Czytaj Więcej o: PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

  2019-10-20