Strefa video

 • Udział w akcji #SzkołaDoHymnu 2022 - 10.11.2022r.

  2022-11-11

  Już po raz kolejny uczestniczymy w akcji "Szkoła do hymnu".

  Nasi Mali Europejczycy wspólnie z nauczycielami, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcemy włączyć naszą społeczność przedszkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
    → Czy wiesz, że...
  Mazurek Dąbrowskiego jest jednym z najbardziej tanecznych i skocznych hymnów narodowych w Europie.
  Stał się oficjalnym hymnem Polski od 26 lutego 1927 roku.
  Autor muzyki do słów Józefa Wybickiego wciąż pozostaje nieznany. Jednak nie ma wątpliwości, co do tego, że nasz hymn wyróżnia się muzycznie na tle Europy. Na początku XX wieku, kiedy zastanawiano się, który utwór może być naszym hymnem narodowym, czy Mazurek Dąbrowskiego, czy Rota, czy może Bogurodzica, to uznano się, że najlepszy będzie Mazurek Dąbrowskiego przez to, że jego melodia jest żywa i dobrze się śpiewa. Niewiele jest hymnów europejskich, w których jest szybkie tempo.
   
 • Wspomnienia ze spotkania z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser–Dudą - 11.10.2022r.

  2022-11-11

                      Pierwsza Dama wybrała swoje ulubione wiersze z dzieciństwa, by 11 października 2022 roku w Belwederze, przeczytać je maluchom z Garwolina. Podopieczni Publicznego Przedszkola Nr 6 wspólnie z Pierwszą Damą recytowali niektóre wiersze Jana Brzechwy i z radością opowiadali o tym, czego się dzisiaj dowiedzieli. Pierwsza Dama pytała swoich gości o ich ulubione bajki i czytelnicze podróże, zachęcała do częstego sięgania po książki i głośnego czytania z rodzicami. Rozmawiano o rozbudzanej podczas czytania wyobraźni, nauce ortografii i nowych słów, ale też o przedszkolnej codzienności. Dzieci zastanawiały się nad tym kim chcą zostać z przyszłości, mówiły o ulubionych kolorach, zwierzętach i piosenkach. Podczas rozmów z pedagogami Małżonka Prezydenta zapoznała się z misją placówki i jej programami edukacyjnymi, które wspierają nauczanie i wychowanie oraz rozwijają kreatywność maluchów. Publiczne Przedszkole Nr 6 „Mały Europejczyk” działa od 1978 roku. Obecnie sprawuje opiekę nad 325 wychowankami. Organem prowadzącym jest Miasto Garwolin.

   

   

 • ♥ "Nie ma jak u Mamy - radosne zabawy z mamą". ♥ 25-26.05.2022r.

  2022-11-11

  ♥ "Nie ma jak u Mamy - radosne zabawy z mamą". ♥ 25-26.05.2022r.
   
     ↓Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku z okazji Dnia Mamy, w tym roku pod nazwą  →♥"Nie ma jak u Mamy - radosne zabawy z mamą". ♥To wyjątkowa uroczystość w naszym przedszkolu.
  W repertuarze dzieci z Małego Europejczyka znalazły się wiersze i wzruszające piosenki, a dopełnieniem uroczystości były tańce w pięknych strojach oraz zabawy z mamami.
  Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych mamom upominkach, podziękowaniach, najlepszych życzeniach, a przede wszystkim gorących uściskach
   
  ♥Kochani Rodzice!
  Przedszkolaki zapraszają do obejrzenia filmu z tego radosnego dnia ↓
   
   
   
 • Koncertu pt.: "Wiara w siebie", z zakończenie Festiwalu Happy Kindergarten z zaprzyjaźnionym zespołem Mała Orkiestra Dni Naszych - 27.04.2022r.

  2022-11-11

  → 27 kwietnia 2022 roku odbył się w Małym Europejczyku Koncert pt.: "Wiara w siebie" było to zakończenie festiwalu Happy Kindergarten Polskie Centrum Optymizmu z zaprzyjaźnionym zespołem Mała Orkiestra Dni Naszych
  Podczas koncertu, dzieci śpiewały, słuchały i bawiły się przy piosenkach których teksty i melodia łatwo wpadają w ucho młodego słuchacza oraz rozwijają postawy proekologiczne. Dzieci również poznały bliżej takie wartości jak: przyjaźń, szacunek do innych ludzi, pomoc słabszym, opieka i odpowiedzialność za zwierzęta oraz bezpieczeństwo na drodze.
  Każdy koncert to wspaniała zabawa i sposób na utrwalenie tego czego przedszkolaki już się nauczyły.
   

   
   
 • XI OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO OPTYMIZMU - 10.05.2022r.

  2022-11-11

  XI OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO OPTYMIZMU 10.05.2022r. Polskie Centrum Optymizmu i Happy Kindergarten
  We wtorek, 10 maja 2022r., wszystkie optymistyczne przedszkola w Polsce obchodziły XI Ogólnopolskiego Święto Optymizmu.
  „Święto Optymizmu” patronują autorki programu I. Dzierzgowska i Cecylia Mirela Nawrot .Celem programu jest przede wszystkim rozwijanie postawy optymizmu , integracji i współpracy społeczności przedszkolnej. ,"Święto Optymizmu" to szczególny dzień dla dużych i małych, którzy czują się optymistami, przepełnieni są radością życia, uśmiechem, empatią, doceniają przyjaźń i są pozytywnie nastawieni do otaczającego go świata. Tacy jesteśmy i my, dzieci, personel przedszkola MałyEuropejczyk, rodzice dzieci, dlatego też wszyscy braliśmy udział we wspólnej zabawie i działaniach.
                   W tym roku mottem przewodnim były "Żółte latawce optymizmu". Żółty kolor symbolizował "Sukces dziecka". Ten świąteczny dzień, jak zwykle obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Dzieci z Małe Europejczyka już od samego rana przygotowywały piękne ,żółte latawce oraz prace plastyczne. W tym dniu każdy Mały Optymista otrzymał również pamiątkowy medal. O godz. 10:30 wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali grupy 6 "B" - Tygryski  i zaśpiewały piosenkę pt.: "Góra do góry" Małe TGD. Kolejną część dnia spędzili na boisku miejskim znajdujacym sie przy przedszkolu korzystając z wielu atrakcji min.: z zajęć muzyczno- ruchowych. 
  Po wspólnej zabawie nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia .

   

  Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego dnia TUTAJ↓
   
   

 • „Radosny dzień w Małym Europejczyku - Witamy kolegów z Ukrainy" - 4.04.2021r.

  2022-11-11

  W dniu dzisiejszym witaliśmy nowych kolegów i koleżanki z Ukrainy. Na przywitanie naszych gości przedszkolaki opanowały podstawowe słowa i zwroty okazując przy tym życzliwość i zrozumienie. Po uroczystym przywitaniu pani Dyrektor wręczyła naszym nowym przedszkolakom drobne upominki. Podczas tego radosnego dnia mama jednego z naszych nowych kolegów, nauczyciel rytmiki na Ukrainie prowadziła zabawy rytmiczne grając na pianinie. A zatrudniona w naszym przedszkolu pani Natalia pomagała dzieciom w nowym środowisku.

  „Możesz nie znać języka, ważne że masz serce”