Pierwsze dni w przedszkolu.

"Aby rozwijać się, wzrastać, osiągnąć pewność siebie, dzieci muszą dotykać, bawić się pracować, doświadczać piękna, różnorodności, złożoności świata, muszą rozwijać smak, aktywność, twórczość". Bruno Ferrara

Pierwsze dni w przedszkolu to trudny i niezwykle ważny okres w życiu trzylatka i jego rodziców. I tak z maluszka uczepionego maminej /albo tatusiowej/ nogi zmienia się w samodzielnego małego człowieka. Towarzyszą temu silne emocje, poczucie zagubienia, lęk prze nieznanym i utrata poczucia bezpieczeństwa związana z rozstaniem z rodzicami. Smerfy mają już za sobą pierwsze dni w przedszkolu. Chętnie bawiły się przy muzyce, tańczyły, budowały z klocków, układały puzzle, chodziły z "wężem" na spacery. Uczyliśmy się wierszyka pt. "Dobre wróżki" i piosenki "Idzie Jaś, idzie Staś", Utrwalaliśmy imiona kolegów i nazwę naszej grupy. Mimo tęsknoty za rodzicami nie brakowało uśmiechu na twarzach podczas wspólnych zabaw. Nasze dzielne Smerfy spisują się na medal.