Czyste Powietrze Wokół Nas - program edukacyjny dla przedszkolaków

W dniach 02.03. - 06.03.2020 w naszej grupie we współpracy z Powiatowa Stacją Sanitarno - Epidemiologiczna w Garwolinie realizowany był program edukacyjny pt.: "Czyste Powietrze Wokół Nas". Zadaniem programu jest zwiększenie wiedzy na temat skutków  palenia papierosów, wykształcenie w dzieciach świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, kiedy inni przy nich palą papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dziecka przed ekspozycją na dym tytoniowy.

W czasie cyklu zajęć dydaktycznych Muchomorki poznały źródła dymu, poznały historię "Komina, który przestał dymić" , dowiedziały się czy "Smok to smog" , wykonały "Papierosiaki straszaki", stworzyły znak "Zakaz palenia", który zabrały do swoich domów, by umieścić go w widocznym miejscu, śpiewały i bawiły się przy piosence "Dinuś" i kolorwały jego postać. Wszystkie prace rodzice mogli zobaczyć na wystawie w kąciku dla rodziców.