Wiosną w ogródku :)

To nie Prima Aprillis, wiosna już jest i mimo rześkiego powietrza robimy pierwsze porządki Śmiech

To również dobra okazja, aby zachęcać dzieci do aktywności ruchowej na  świeżym powietrzu.Wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia, przyczynia się do lepszego samopoczucia, jest sposobem na pozytywne zmęczenie i dotlenienie organizmu, ale także wyraża naturalną radość życia dziecka. Wspólne spacery, zabawy, wycieczki rowerowe zacieśniają więzy rodzinne, uczą dzieci obcowania z przyrodą, budują u dzieci poczucie bezpieczeństwa. Korzystając z coraz ładniejszej pogody zachęcamy więc do wyjścia z domu!

Jazda na rowerze to same zalety. Pomaga dziecku rozwijać zmysł równowagi, poczucie koncentracji oraz koordynację ruchów. Dodaje pewności siebie, oswaja z prędkością, rozwija siłę i wytrzymałość.

Plac zabaw to prawdziwy raj dla wszystkich dzieci.

Różnorodność możliwości sprawia, że dziecko podczas zabawy nie tylko wzmacnia mięśnie, ale również wpływa na prawidłową pracę układu nerwowego i mózgu. Dzięki sprzętom, znajdującym się na placu zabaw, dziecko uczy się kontrolować swoje ciało, poznaje jego ograniczenia, zdobywa umiejętność koordynowania i planowania własnych ruchów i siły.
Na zjeżdżalni pokonuje strach przed wysokością.

Na drabinkach pobudza wyobraźnię, nabiera sił, kształtuje koordynację przestrzenno-ruchową. W piaskownicy podczas przesypywania, uklepywania piasku, stawiania babek, budowania zamków doskonale trenuje dłonie i wyrabia plastyczność ruchów.

Pamiętajmy, że zabawa na świeżym powietrzu to doskonała okazja, aby nasze dziecko realizowało swoje pomysły, szukało nowych rozwiązań i nabywało pewnych umiejętności. Osobisty przykład nas - rodziców do aktywnego spędzania wolnego czasu stanowi dla naszych dzieci szansę na rozwój kultury fizycznej, a w przyszłości wzór do naśladowania.