Zapoznanie z zawodami - POLICJANT

W dniu dziesiejszym naszą grupę odwiedził wyjątkowy gość. Była to mama Zosi, która skorzystała z naszego zaproszenia do opowiedzenia o swoim zawodzie - Policjantki - w ramach rozwoju doradztwa zawodowego.

Pani Małgorzata przywitała nas żartem, na który oczywiście dzieci się nie nabrały choć zapanowała wśród nich nutka niepewności. Następnie zapoznała dzieci ze swoim zawodem opowiedziała o mudurach, różnorodności pracy policjanta. Kolejnym etapem naszego spotkania było zapoznanie z podstawowymi akcesoriami policjatnów m.in. odznaka, legitymacja, czapka, tarcza do zatrzymywania pojazdów tzw. "lizak" :), kamizelka odblaskowa i kajdanki.

Bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci było odbijanie swoich dłoni/palców w specjalnym tuszu, którego policjanci używają w swojej pracy. Efektem końcowym tego zadania był piękny plakat, którzy przedstawiał linie papilarne całej grupy.

Okazało się, że nasza grupa posiada bogatą wiedzę na temat pracy policjanta.

Następnie mama Zosi rozdała każdemu dziecku kolorowankę, której tematem było to czego NIE powinny dzieci robić same.

My oczywiście przygotowaliśmy dla Pani Małgorzaty podziękowanie od Wiewióreczek za chęć odwiedzenia naszej grupy i przedstawienia swojego zawodu. Na koniec oczywiscie pamiątkowe zdjęcie.

Drodzy Rodzice serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej grupy i przedstawiania swojego zawodu.

Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ między innymi dzięki Wam możemy lepiej poznać różne zawody.