"Inny nie znaczy gorszy - co to jest tolerancja?"

Dzieci z grupy „Stokrotki” uczestniczyły w zajęciach poświęconych tolerncji i szacunku wobec innych. Z tej okazji odbyły się warsztaty, które przybliżyły dzieciom, trudne słowo tolerancja. Rozmowy dotyczyły dzieci o różnym kolorze skóry, ich krajach zamieszkania. Próbowały też dać odpowiedź na pytanie: Czy osoby o różnych kolorach skóry mogą mieszkać w Polsce? Zajęcia prowadzone w formie zabaw miały na celu przybliżyć dzieciom w jaki sposób należy zachować się, gdy spotkamy na swojej drodze osoby różniące się od nas wyglądem. Dzieci wysłuchały bajki pt. "Smok Josh", dzięki której zrozumiały, że bycie innym nie może stać na przeszkodzie w poszukiwaniu przyjaciół. Przedszkolaki dzięki temu zrozumiały, ze pomimo różnic w wyglądzie i zachowaniu, każdy z nas potrzebuje akceptacji, szacunku i wszyscy jesteśmy tak samo ważni. Na zakończenie warsztatów dzieci wykonały plakat symbolizujący jedność na świecie, wykonany wg metody D. Dziamskiej.