"Smerfy w Bałtowie".

6 czerwca, w poniedziałek Smerfy wraz z Misiami wybrały się na wycieczkę autokarową do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko a było naprawdę warto.

Na początku wizyty w Bałtowie odwiedziliśmy Sabatówkę z żyjącymi tam czarownicami i leśnymi wóżkami. Przejście "tunelem odwagi" było nie lada wyzwaniem zarówno dla dzieci jak i pań. Kolejną atrakcją wycieczki była przejażdżka amerykańskim "school busem" wśród zwierząt współcześnie żyjących. Dzieci miały okazję do obserwowania z bliska strusi, lam, wielbłądów, dzików, koni, jeleni i wielu innych gatunków zwierząt, które rozmieszczone były na 40 - hektarowym terenie - tzw. "Safari". Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło też zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca dolnego. Następnie przedszkolaki udały się do Jura Parku. Pani przewodnik opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prahistorycznych gadów. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Jurajskim, gdzie dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Zakończeniem wizyty w Bałtowie był pobyt na fantastycznym placu zabaw. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni. Dla Smerfów była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcja prahistorii.