Wycieczka do Warszawy - wizyta w Belwederze

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy, a dokładnie do Belwederu gdzie spotkaliśmy się z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Duda.

Pierwsza Dama wybrała swoje ulubione wiersze z dzieciństwa, by przeczytać je Naszym przedszkolakom.

Dzieci wspólnie z Pierwszą Damą recytowały niektóre wiersze Jana Brzechwy i z radością opowiadali o tym, czego się dzisiaj dowiedzieli. Pierwsza Dama pytała swoich gości o ich ulubione bajki i czytelnicze podróże, zachęcała do częstego sięgania po książki i głośnego czytania z rodzicami. Rozmawiano o rozbudzanej podczas czytania wyobraźni, nauce ortografii i nowych słów, ale też o przedszkolnej codzienności. Dzieci zastanawiały się nad tym kim chcą zostać z przyszłości, mówiły o ulubionych kolorach, zwierzętach i piosenkach. Zadawały również ciekawe pytania Pani Prezydentowej. Później zaproszono nas na obiad i deser. Wszystkie dzieci zjadły ze smakiem to co dla nich przygotowano. Na koniec każdy dostał upominek, by kontynuować zainteresowania czytelnicze.