Dyniowy tydzień - poznawanie informacji o dyni oraz kuchcikowo: frytki, muffinki z dyni

W tym tygodniu poznaliśmy podstawowe informacje na temat dyni. We wtorek przygotowaliśmy frytki z dyni - dzieci samodzielnie starały się pokroić dynie na mniejsze części, wąchaliśmy przyprawy. W czwartek w ramach zajęć sensorycznych przygotowaliśmy muffinki dyniowe. Mieszaliśmy ciasto, robiliśmy lukier, wąchaliśmy cytrynę, wkładaliśmy ciasto w foremki, zanieśliśmy do kuchni z prośba o upieczenie, a na koniec każdy przeprowadził degustację i wypowiedział się na temat smaku muffinki. Utrwalając poznane wiadomości oraz na pamiątkę przygotowaliśmy skromną ściankę na której dzieci wcieliły się w aktorów i pozowały pięknie do zdjęcia :)