Mamy to! 1 i 2 miejsce w konkursie

Nasze przedszkole często odwiedza Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie w ramach projektu „Mały człowiek, wielka książka”. Niedawno dostaliśmy informacje o możliwości wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Inicjatorami pomysłu było Publiczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi w Sobolewie wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Garwolinie.

Inspiracją konkursu był „Mój teatr Kamishibai”. Zadaniem konkursowym dla wszystkich miejskich przedszkoli było zaprojektowanie okładki do książki „Jaś i Małgosia" . Celem było budzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, rozwijanie fantazji oraz wyobraźni dzieci , a także współpraca w grupie rówieśniczej. Każda grupa przedszkolna mogła wykonać 1 pracę. Udział w konkursie wzięły grupy: Koteczki, Pszczółki, Wiewiórki, Stokrotki, Tygryski, Jeżyki oraz Słoneczka. Jury zwracało uwagę na pomysł, staranność wykonania i zaangażowania w projekt dzieci. Słowa te potwierdza relacja zdjęciowa. Dla zwycięskiej grupy przedszkolnej przewidziano dyplom i nagrodę: Książkę „Jaś i Małgosia” w formie teatrzyku Kamishibai.
   W dniu dzisiejszym tj. 29.03.2023r. r., nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu!
Zwycięzcami konkursu została jedna z grup Publicznego Przedszkola Nr 6 „Mały Europejczyk” w Garwolinie.
Pierwsze miejsce zajęła grupa- KOTECZKI!
Drugie miejsce również zajęła grupa z naszego przedszkola- WIEWIÓRECZKI!
Gratulacje!
        Na rozstrzygnięciu konkursu oraz rozdaniu nagród towarzyszyła nam Nasza Pani Dyrektor Halina Małgorzata Warczyńska, za co bardzo jej dziękujemy. Z tej okazji przyjechali także inicjatorzy konkursu, autorzy i ilustratorzy książki (dzieci), do której tworzyliśmy okładkę z Publicznego Przedszkola im. Jasia i Małgosi na czele z Panią Dyrektor Danuta Proczek . Oprócz dyplomu za zajęcie I i II miejsca dla Publicznego Przedszkola Nr 6 „Mały Europejczyk” każde z przedszkoli dostało książkę „Jaś i Małgosia” w formie teatrzyku Kamishibai. Jeden egzemplarz został także w Miejsko- Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie jest do wypożyczenia.
Książkę „Jaś i Małgosia” w formie teatrzyku Kamishibai odczytała i zaprezentowała nam jedna z autorek co dało możliwość dzieciom spotkania autorskiego.
Na koniec dodatkowo każdy dostał mały upominek.

Konkurs z biblioteki Jaś I Małgosia Garwolin