„Matematyka jest wszędzie” – wewnątprzedszkolna Olimpiada Matematyczna 6-latków

„Matematyka jest wszędzie” – gry i zabawy matematyczne, czyli wewnątrzprzedszkolna Olimpiada Matematyczna 6-latków.
   W dniu dzisiejszym (31.03.2023r.)grupa Koteczków, Wiewióreczek oraz Jeżyków brała udział w Olimpiadzie matematycznej. Olimpiadę rozpoczęła Pani Dyrektor, a mali matematycy mieli do wykonania parę zadań. Wybraliśmy kapitana każdej drużyny. Podczas wykonywania zadań dzieci wykazały się znajomością figur geometrycznych poprzez układanie figur z określonej liczby kolorowych patyczków, kształtowały orientację przestrzenną na kartce papieru poprzez układanie kolorowych nakrętek w odpowiednim miejscu, rozwijały umiejętność rozwiązywania zadań z treścią, która sprawdzała dodawanie i odejmowanie. „Wieża – układanie konstrukcji według wzoru z kolorowych kubeczków. Przedszkolaki wykazały się również podczas zadania w porównywaniu liczb i wstawianiu odpowiedniego znaku <,>,=. Ostatnim zadaniem było ułożenie trójkąta z paru mniejszych trójkątów, co rozwijało u dzieci umiejętność logicznego myślenia.
Na zakończenie kapitanowie drużyn policzyli zdobyte punkty, okazało się, że jednym punktem zwyciężyła drużyna Wiewióreczek, a Koteczki i Jeżyki zdobyły taką samą liczbę punktów.
Każda grupa została nagrodzona orderem „Mistrz matematyki”