Wycieczka do Orientarium ZOO Łódź, ulica Żywiołów

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w wycieczce do Łodzi, gdzie zwiedziliśmy Orientarium ZOO Łódź oraz ulicę Żywiołów. Podczas zwiedzania ZOO - widzieliśmy wiele zwierząt: słonie, pingwiny, niedźwiadka, małpki, hipopotamy, żyrafy i wiele wiele innych. Natomiast w Orientarium różne rodzaje ryb (nawet rekiny) przechodzilismy przez szklany tunel gdzie pływały ryby. Podziwialismy wodne kąpiele słoni indyjskich, które bardz lubią wodę i chętnie korzystają z basenu, widzieliśmy również karmienie słoni jabłkami.

Podczas spaceru po ZOO obserwowaliśmy również karmienie pingwinów i obserwowaliśmy ich zachowanie pod wodą przez specjalną szybę.

Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. W Orientarium mieszka 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb.

Natomiast Ulica Żywiołów do doświadczenia sensoryczne i nie tylko związane z różnymi zmysłami oraz żywiołami. Na koniec uczestniczyliśmy w pokazie ognia - wir ognia i wiatru.

Ideą Ulicy Żywiołów jest pobudzanie dziecięcej ciekawości i asystowanie w rozwoju indywidualnego potencjału.

Świat żywiołów, który tworzymy dla dzieci, ma być inspiracją do wspólnej podróży zmierzającej do odkrywania rzeczywistości. Chcemy kształtować u odwiedzających postawy odpowiedzialnej konsumpcji i kształtowania kultury oraz budowania otwartości na rozwój własny i społeczny.

Ulicę Żywiołów stworzyliśmy po to, by dzieci utrzymały fascynację otaczającym światem, by mogły ten świat kształtować, gdy będą dorosłe. Żywiołaki, dzieci i osoby sprawujące nad nimi opiekę tworzą społeczność, której spoiwem jest zainteresowanie otaczającym światem.

Ulica Żywiołów to 3 piętra i 1 500 metrów kwadratowych eksperymentów i aktywności ruchowych, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci. Jest podzielona na 5 stref tematycznych, związanych z żywiołami wody, ziemi, powietrza, ognia i życia.