Certyfikat - Zdrowo i Sportowo

Kolejny certyfikat dla Przedszkola!!!
Tym razem za udział w Ogólnopolskiej akcji "Zdrowo i Sportowo"
Przez cały rok szkolny dzieci zrealizowały proponowane przez organizatora scenariusze i rozwijały swoją sprawność fizyczną.
Aktywne dzieci to zdrowi dorośli, dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat być aktywnym sportowo i dbać o zdrowe nawyki!
Akcja "Zdrowo i Sportowo" to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do wychowawców i nauczycieli, a przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (klasy 1-3). Celem akcji jest zwiększanie świadomości dorosłych i dzieci na temat roli i wagi aktywności fizycznej (również odpowiedniego odżywiania i odpoczynku, tzn. właściwej dawki i jakości snu) w prawidłowym rozwoju fizycznym oraz psychicznym dziecka, a także przeciwdziałaniu pandemii chorób cywilizacyjnych (w tym nadwagi i otyłości, cukrzycy typu 2, wad postawy).
Dziękujemy koordynatorom za zaangazowanie!
Certyfikat Zdrowo i Sportowo 2022/2023