Udział w akcji #SzkołaPamięta

„ I choć Ich życia płomień zgasł, to myśli o Nich są przecież w nas”

Nasze przedszkole już kolejny raz wzięło udział w akcji #SzkołaPamięta
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
W ramach akcji dzieci z naszego przedszkola udały się pod miejscowy pomnik nad Wilgą, gdzie zapaliły znicze i uczciły pamięć zmarłych.
 Wizyta przy pomniku nad Wilgą , pogadanki w grupach były dla naszych przedszkolaków cenną lekcją patriotyzmu.

Udział w akcji szkoła pamięta