Wycieczka do Fabryki Bombek "Gepard" w Wołominie

ᴡʏᴄɪᴇᴄᴢᴋᴀ ᴅᴏ ꜰᴀʙʀʏᴋɪ ʙᴏᴍʙᴇᴋ "ɢᴇᴘᴀʀᴅ" ᴡ ᴡᴏłᴏᴍɪɴɪᴇ

1️⃣6️⃣ i 1️⃣7️⃣ listopada 2023r. odbyła się wycieczka do Fabryki Bombek "Gepard" w Wołominie ( Fabryka Bombek Gepard ). Przedszkolaki z grupy: Smerfy, Jeżyki , Jagódki , Stokroteczki i Pszczółki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyły, jak powstają bombki. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek, w pierwszym etapie dzieci zostały zapoznane z procesem dmuchania bombek, a następnie z etapem „srebrzenia”, gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tam powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę własnoręcznie ozdobioną podczas warsztatów. Po wszystkich etapach prowadził nas Mikołaj opowiadając o każdym z nich.
Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami. To była naprawdę udana wycieczka! ! Świetnie się bawiliśmy i na pewno jeszcze tu wrócimy! ❄️ .

Wycieczka do fabryki bombek Gepard w Wołominie